Cerattepe'de son durum!

Cerattepe’de son durum!

Artvin'in Kafkasör Yaylası Cerattepe mevkiine iki gündür çevreci gruplara polis ve jandarmanın coplu ve gazlı müdahalesinin ardından, maden şirketi ekipleri polis ve jandarmanın koruması altında şantiye kurma çalışmalarına başladı.

HDP Parti sözcüsünden Ankara açıklaması

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü Kars Milletvekili Ayhan Bilgen, Ankara'da 28 kişinin öldüğü ve 61 kişinin de yaralandığı patlama ile ilgili Kars'ta açıklamada bulundu.n
Başbakan açıkladı: Failler ve arkasındaki örgütler belirlendi

Başbakan açıkladı: Failler ve arkasındaki örgütler belirlendi

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara'da dün akşam meydana gelen terör saldırısının Türkiye'deki terör örgütü mensupları ve Suriye'den gelen YPG üyeleri tarafından gerçekleştirildiğini ve olayla ilgili 9 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Davutoğlu, terör saldırısının failinin Suriye uyruklu PYD üyesi Salih Necar olduğunun belirlendiğini de söyledi.
Diyarbakır’da büyük operasyon

Diyarbakır’da büyük operasyon

Diyarbakır’da ilk belirmelere göre 6 askerin şehit olduğu askeri araca yapılan bombalı saldırının ardından hava destekli operasyon başlatıldı. Diyarbakır’dan kalkan çok sayıda helikopter, bölgeye takviye birlik götürdü.
Cumhrubaşkanı Erdoğan'dan bombalı saldırıya ilk açıklama

Cumhrubaşkanı Erdoğan’dan bombalı saldırıya ilk açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’daki bombalı saldırıya ilişkin, "Ahlaki ve insani hiçbir sınırı olmayan bu saldırıları gerçekleştiren piyonlarla ve onların arkasındaki güçlerle mücadelemizi, her gün daha kararlı bir şekilde sürdüreceğiz" dedi.
Nazlıaka'nın itirazı reddedildi

Nazlıaka’nın itirazı reddedildi

CHP'de kesin ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Kuruluna sevk edilen Ankara Milletvekili Nazlıaka'nın Parti Meclisi'nin hakkında aldığı "tedbir" kararına yaptığı itiraz reddedildi.
MHP'den Anayasa Komisyonu'na destek

MHP’den Anayasa Komisyonu’na destek

Anayasa Mutabakat Komisyonu üyesi ve MHP Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, "Anayasa Uzlaşma Komisyonu'nun çalışmaya devam etmesini arzu etmekteyiz" dedi.
erdoğan

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan CHP’ye sert sözler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anayasa Uzlaşma Komisyonu'ndan çekilen CHP'yi eleştirerek, "İpe un sermek denir buna. Bunların iş yapmak, iş üretmek diye bir derdi yok. Bu sadece ülkeyi kilitlemektir" dedi.
TBMM Başkanı'ndan CHP'ye çağrı

TBMM Başkanı’ndan CHP’ye çağrı

CHP’ye çalışmaların kaldığı yerden devamı konusunda çağrıda da bulunan Meclis Başkanı İsmail Kahraman, “Dört siyasi partinin sayın genel başkanlarına, yeni bir anayasa yapımı yönünde, çalışmaların kaldığı yerden devamı konusunda çağrıda bulunuyorum" dedi.
Artvin'de maden gerginliği devam ediyor

Artvin’de maden gerginliği devam ediyor

Artvin'in Kafkasör Yaylası'nda ilgili firma tarafından işletilmesi planlanan Cerattepe Bakır Maden sahasına iş makinelerinin geçişi sırasında yolun çevreci gruplar tarafından önceki akşamdan bu yana kapatılması ile ilgili yaşanan gerginlik sürüyor.
Dilek Doğan duruşması öncesi adliyede yoğun güvenlik önlemi

Dilek Doğan duruşmasında yoğun güvenlik önlemi

İstanbul Sarıyer'de terör örgütü DHKP-C'ye yönelik operasyon sırasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Dilek Doğan'ın ölümüne ilişkin açılan davanın ilk duruşması bugün görülecek.
Dilek Doğan duruşması öncesi adliye karıştı

Dilek Doğan duruşması öncesi adliye karıştı

Sarıyer'de terör örgütü DHKP-C'ye yönelik düzenlenen operasyon sırasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Dilek Doğan'ın ölümüne ilişkin davanın ilk duruşması olaylı başladı.
Dilek Kaya tutuklandı

Dilek Kaya tutuklandı

İstanbul Sultanahmet’te Turizm Polisi Şube Müdürlüğü önündeki nöbetçi kulübesine düzenlenen intihar saldırısında adı geçen ve dün sabaha karşı Şanlıurfa’da gözaltına alınarak adliyeye çıkarılan Dilek Kaya, tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Cinsel istismar girişimi ve dayağa 'rıza beraati'

Cinsel istismar girişimi ve dayağa ‘rıza beraati’

Diyarbakır'da 16 yaşındaki S.S.'yi kaçırarak cinsel istismarda bulunmak istediği ve yumrukla dövdüğü iddiasıyla 36 yıla kadar hapis istemiyle yargılanan Ş.B., kız çocuğunun rızasıyla gittiği gerekçesiyle beraat etti.
Artvin Cerattepe'ye polis ve jandarma takviyesi

Artvin Cerattepe’ye polis ve jandarma takviyesi

Artvin'in Kafkasör Yaylası Cerattepe Bölgesi'nde bakır madeni çıkarmak isteyen şirketin araçlarını engellemek için başlatılan eylem sürüyor. Artvinliler geceyi ateş yakarak yaylada geçirirken, bölgeye takviye olarak çok sayıda polis ve asker gönderildi.
İdil'e tank sevkıyatı

İdil’e tank sevkıyatı

Sokağa çıkma yasağının saat 23.00’te başlayacağı Şırnak’ın İdil ilçesine tank sevkiyatı yapıldı. Tanklar, ilçeye “Türkiyem” şarkısı eşliğinde girdi.
Platonik aşık kurbanı Türkan'ın tabutunu kadınlar taşıdı

Bir kadın cinayeti daha: Türkan Sarıkaya yaşamını kaybetti

Adana'da platonik aşığı tarafından darp edilmesi sonucu beyin kanaması geçiren ve bir haftadır verdiği yaşam mücadelesini kaybeden Türkan Sarıkaya’nın duvak örtülen tabutunu kadınlar taşıdı. Gözyaşlarına boğulan annenin feryadı ise herkesi ağlattı.
Artvin'de maden gerginliği

Artvin Cerattepe’de madene karşı halk ayakta

Artvin'da Kafkasör Yaylası'nda bulunan Cerattepe Bölgesi'nde bakır madeni çıkarılması için şirket yetkililerinin, asker ve polis eşliğinde bölgeye gelişi dün akşamdan bu yana gerginliğe yol açtı.
'CHP'de ne genel başkan sorunu var ne yönetim sorunu var'

Genel Sekreterden açıklama: CHP’de herhangi bir yönetim sorunu yok

CHP Genel Sekreteri Sındır, "Partimizin ilkeleri ve hedefleri doğrultusunda son derece sağlıklı, yerinde çalışmalar sürdürüyoruz. Ne genel başkan sorunu var ne bir yönetim sorunu var. Kurultayımızın görev verdiği genel başkanımız ve Parti Meclisimiz görevlerini en iyi şekilde sürdürüyorlar" dedi.
Başbakan Davutoğlu'ndan PYD ve YPG açıklaması

Başbakan Davutoğlu’ndan PYD ve YPG açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye'ye dönük yeni bir mülteci akınına mahal vermemek ve mültecilerin güvenli bir şekilde bulundukları yerde kalmalarını temin etmek üzere Cumartesi gününden itibaren Esad rejimi ve onun uşağı, Rusya'nın piyonu olan PYD ve YPG'ye yönelik hedeflere angajman kuralları çerçevesinde mukabelede bulunuyoruz" dedi.
Devlet Bahçeli: 'Aksini iddia eden vatan hainidir'

Devlet Bahçeli: Aksini iddia eden vatan hainidir

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Bu aziz topraklar bin yıldır Türk'ündür, gelecek bin yıllarda da Türk'ün olacak ve Türk kalacaktır. Aksini iddia eden var ise, bilinsin ki, vatan hainidir. Bu gerçeği hiçbir küresel güç dahi değiştiremeyecektir" dedi.
Türkiye’den ABD’ye sert tepki: 'İcazet almayız'

Türkiye’den ABD’ye sert tepki: İcazet almayız

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, “Kirby’nin müttefiki Türkiye ile bir terör örgütünü aynı kefeye koyan açıklamalarını hayretle karşıladık. Terör örgütüyle mücadele ederken Türkiye’nin de kimseden icazet almasına gerek yoktur” dedi.
Altında yeni dönem!

Altında yeni dönem!

İzmir'de, evlenen ya da doğum yapan yakınlarına takı takmak isteyenler, son dönemde 55 TL'ye satılan 22 ayar 'yarım gram'lık altına yönelmeye başladı.
Soma'da acının kalbinden ilk fotoğraflar

Soma’da acının kalbinden ilk fotoğraflar

Manisa'nın Soma İlçesi'nde facianın meydana geldiği kömür ocağının, bugüne kadar uzmanların girip inceleyemediği, 301 madencinin çoğunun can verdiği noktanın 21 ay sonra ilk kez fotoğrafları ortaya çıktı.
MHP'de muhaliflerin dava dilekçesi partiye ulaştı

MHP’de muhaliflerin dava dilekçesi partiye ulaştı

MHP'li muhaliflerin avukatlarının, "Kurultay Çağrı Heyeti" oluşturularak, partinin olağanüstü kurultaya götürülmesi talebiyle açtığı davanın hazırlık tutanağı ve dava dilekçesi partiye ulaştı.n
Meclis önemli yasal düzenlemeler için mesai yapacak

Meclis önemli yasal düzenlemeler için mesai yapacak

TBMM Genel Kurulu'nda, bu hafta Kişisel Verilerin Korunması Yasa Tasarısı görüşülecek. Esnek çalışmayı düzenleyen tasarı ise Sağlık Komisyonunda ele alınacak. Plan ve Bütçe Komisyonu, bütçe üzerindeki çalışmalarını tamamlayacak.
Çiçekçilere, Sevgililer Günü'nde Rusya darbesi

Çiçekçilere Sevgililer Günü’nde Rusya darbesi

Antalya'da 14 Şubat Sevgililer Günü nedeniyle geçen yıl 1.5 milyon dolar değerinde 8 milyon dal kesme çiçek ihracatı yapılan Rusya'ya, bu yıl ihracat yasağı nedeniyle hiç çiçek gönderilemedi.
Marangozdan çıkmıyorlar!

Marangozdan çıkmıyorlar!

MUĞLA'nın Bodrum İlçesi'nde, son iki ay içinde farklı zamanlarda beş otomobil, virajda kontrolden çıkarak yol kenarındaki bir marangoz atölyesine girdi. Hepsi gece meydana gelen kazalarda ciddi bir yaralanma olmazken, işyeri sahibi 43 yaşındaki İsmet Kırca, tedirgin halde çalıştıklarını belirterek yolda bir an önce önlem alınmasını istedi.
'En çok iş yapmamız gereken günde büyük hüsran yaşadık'

‘En çok iş yapmamız gereken günde büyük hüsran yaşadık’

ÇİÇEKÇİLERİN beklediği 'Sevgililer Günü' öncesi gül siparişlerinin çoğu internet üzerinden verildiği için, dükkan sahibi çiçekçiler sıkıntılı. İzmir Çiçekçiler Odası Başkanı Kazım Kış, internet siparişleri nedeniyle işlerinin yüzde 80 düştüğünü, 14 Şubat için sadece 4 sipariş aldığını belirterek, "En çok iş yapmamız gereken günde büyük hüsran yaşadık. Son beş yılda 800 oda üyesinden 446'sı kepenk kapattı" dedi.
İşte Türkiye'nin üçüncü beşizleri

İşte Türkiye’nin üçüncü beşizleri

Ağrı’dan Bursa’ya doğum için gelen çiftin, 15 kişilik sağlık ekibinin girdiği ameliyatla nur topu gibi beşizleri oldu. Beşizler Urfa ve Yozgat'ta dünyaya gelen beşizlerden sonra Türkiye'nin üçüncü beşizleri oldu.
Sare Davutoğlu'ndan çocuklarda internet bağımlığı uyarısı!

Sare Davutoğlu’ndan çocuklarda internet bağımlığı uyarısı!

Kadın Sağlıkçılar Dayanışma Derneği’nin (KASAD-D) tarafından düzenlenen internet bağımlığı programında konuşan Sare Davutoğlu, “Sosyal hayatta okulda çevrelerinde yabancı kimselerle arkadaşlık etmesini istemediğimiz yavrularımızı milyonlarca insanın arasına savunmasız salıvermemiz düşünülemez” dedi.n
Sigaradan çıkan yangın 3 evi kül etti

Sigaradan çıkan yangın 3 evi kül etti

BOLU’da 52 yaşındaki Ramiz Yalçın’ın elinde sigara ile uyuyakalması sonucu çıkan yangın, bitişikteki 2 eve daha sıçradı. 3 evin tamamen yanmasına neden olan angın sonucu dumandan etkilenen Ramiz Yalçın hastanede tedavi altına alınırken, mahalle sakinleri paniğe kapıldı.
'Basın yoluyla konuşmadık, konuşmayız'

‘Basın yoluyla konuşmadık, konuşmayız’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin, "Hüseyin Çelik Bey ziyaretime geldi. Bu zamana kadar basın yoluyla konuşmadık. Bundan sonra da basın yoluyla konuşmayalım dedik" ifadelerini kullandı.
TAV'ın cirosu 1 milyar euroyu aştı

TAV’ın cirosu 1 milyar euroyu aştı

Havalimanı işletmeciliğinde Türkiye'nin dünyadaki önemli markası TAV Havalimanları 2015 yılında cirosunu 1 Milyar 79 milyon euroya ulaştırdı.
Eroğlu: 'Su pompalanıyor ama KKTC hükümeti...'

Eroğlu: ‘Su pompalanıyor ama KKTC hükümeti…’

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, KKTC’ye götürülen su ile ilgili pompa istasyonu, depolar ve ana dağıtım hatlarının Kuzey Kıbrıs tarafından yapılacağını hatırlatarak, “Koalisyon hükümeti nasıl iletileceğine karar veremediler. Su pompalanıyor” dedi.n
kales

Fotoğraf Altları

Yasal bir uyarıyla başlamak gerekiyor bu yazıya. Ne saçma. İnsani bir uyarı olmalı bu. Çünkü bu yazıdaki bir fotoğraf rahatsız edici....
226564_6435473419_8869_n

Bombacılar Aramızda Maalesef

Dünkü eylemin ardından onlarca arkadaşımla konuştum, yazıştım. Yüzlerce mesaj ya da yazı okudum. Analistleri, uzmanları dinledim. Çoğu...
398473

Siirt’te Şantiye Basıldı

Siirt’in Şirvan ilçesine bağlı Dişlinar Köyü’nde inşaası süren Çetin Barajı’nın şantiyesi silahlı kişilerce basıldı, 4 iş...
hdp

AKP ise mesele

Bu koronun susacağı yok. “AKP tek başına iktidar olamasın diye HDP’ye oy ver ey CHP’li”. Çıbanbaşılığa devam edeyim ben...
hdp

Şu “Tatava Hadisesi”

"Tatava yapma HDP'ye bas" korosu bu yeni "grafik" eşliğinde yine hız kazandı. AKP'ye karşı rejimin sigortası HDP. Yerseniz. İlk grafik...
milliyet

Aman “patronu” üzme Milliyet

Yılların Milliyet gazetesi. "Fırça yiyen patronum daha fazla ağlamasın" diye dört bir yana taklalar atan Milliyet gazetesi. "Patronunu"...
kedidir-kedi

Biz Koymadık, Kedi Koydu

MİT Tırlarına ait belgeleri birileri sızdırmış, bunun üzerine de yayın yasağı çıkmış, biz de bu yasağı uymaya karar verdik. Gelin...
Manşet

Solculardan Hodri Meydan!

Birleşik Haziran Hareketi adıyla yola çıkan ve eşitlikçi, özgürlükçü, demokratik, kamucu, dayanışmacı, laik, bağımsız, toplumcu bir...
854

Ağlama değmez hayat…

Aslında bu resim "Why Does Nobody Want to Play With Turkey?" - "Niye kimse Türkiye ile oynamıyor?" başlıklı bir analiz için...
feiruz

Fairuz فيروز ليلة عيد

Amman düzeltelim, atlamayın hemen. Osmanlıca değil Arapça. Hem başlıktaki yazı, hem de şarkı. Resimdeki ve videodaki ise efsanevi...
yav he he

Kopyalayın lazım olacak!

            Birgün Gazetesi'nin yaratıcı çıkışının ardından yeni bir trend başlıyor. Osmanlıca...
yavuz5_d

Sıkıntı frontal lobda mı?

Yavuz Bingöl üzerine tartışmalar devam ediyor. İktidar ve güç birçoklarının sebebi. Ama onu tanıyanlar hala nasıl sorusunu...